Honda Servis
  Motosiklet Servis
Garanti Kapsamı

Yeni aracınız Skoda Standartlarına uygun olarak, malzeme, işçilik, veya montaj hatalarına karşın, teslim tarihinden itibaren 24 ay süreyle ve sınırsız kilometre, Yüce Oto A.Ş.’nin garantisi altındadır. Ayrıca aracınızın kaportası paslanarak delinmeye karşı modeline göre 6 ila 12 yıl, aküsü ise 2 yıl süreyle garanti altındadır.

Yeni Araçlar için Garanti

Skoda, yeni aracı, bu araçla ile ilgili mevcut standartlara göre, malzeme ve işçilik konusundaki kusurlar karşı, Skoda bayii tarafından tesliminden veya ilk trafik kayıt tarihinden itibaren (hangisi daha önce ise) yirmi dört (24) aylık bir süreyle garanti eder. Skoda, karoseride modellerine göre 6 ila 12 yıllık bir süre içinde paslanarak delinme olmayacağını garanti eder. Skoda aküleri için garanti süresi 24 (2003 ve sonrası için) aydır. Bu garanti ile ilgili sorumluluk, yeni aracın bedelsiz olarak bir Skoda Bayii veya bir Yetkili Skoda Servisi tarafından onarımı ile sınırlıdır. Böyle bir onarım esnasında değiştirilen parçaya ait garanti, o araç için yukarıda belirtilen araç garanti süresinin sonuna kadar uygulanır. Değiştirilen parçalar, bedelsiz olarak Skoda’in malı olur. Bu garanti ayrıca, en son araç sahibinin özel kaporta ve lastikleri ikmal eden firma nezdinde başarısızlıkla neticelenen bir tazminat talebinde bulunmuş olmaması ön şartı ile bu özel teçhizata da uygulanır. Hukuki bir zorlama gerekli değildir. Garanti kapsamındaki ilgili taleplerin, kusurun giderilmesi amacıyla, bir Skoda Bayiine veya bir Skoda Yetkili Servisine yöneltilmesi gerekir. Aynı zamanda, Servis kitapçığının yeni araç garantisi ve Skoda Uluslararası Servis Belgesi bölümlerinin satışı gerçekleştiren bayi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olması gereklidir. Bu garanti normal eskimeye ve aşınmaya uygulanmaz. Bir kusurun, aşağıda belirtilen durumlarda meydana gelmesi halinde garanti hakkı ortadan kalkar.
 
Kusurun, aracın üzerindeki etki yapan dış mekanik veya kimyasal etkenlerden meydana gelmesi (boya veya kaporta hasarı ile ilgili olarak özellikle taş fırlaması, havadan gelen paslanma, endüstriyel döküntüler); Aracın usulüne uygun olamayan şekilde kullanılması veya aşırı surette zorlanması; Aracın bir Skoda Bayii veya Yetkili Skoda Servisi olmayan bir başkası tarafından onarılmış veya bakımının yapılmış olması ve kullanıcının veya araç sahibinin bu durumun farkında olması; Skoda tarafından onaylanmayan parçaların araca takılmış olması veya aracın Skoda tarafından onaylanmayan bir şekilde tadil edilmiş olması; Aracın çalıştırılması, servisi ve bakımı ile ilgili (örneğin; Sürücü Elkitabı) Skoda' nın talimatlarına uyulmaması ve özellikle Servis Kitapçığında hükme bağlanan bakım programındaki kontrollerin yapılmaması;

En son araç sahibinin; aracın teslim tarihinde veya teslim tarihinden sonra aşikar olan bir kusurun yukarıda belirtildiği şekilde meydana çıkmasından hemen sonraki bir tarihte aşikar olan kusur hakkında tazmin talebinde bulunmaması veya bu kusurun onarılmamasından kaynaklanması halinde bu garanti uygulanmaz.

Bütün garanti talepleri yukarıda belirtilen garanti süresi sonunda sona erer. Yeni motorlu aracın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ancak bu tür bir kusura ait garanti süresi, son onarımdan itibaren veya bir Skoda Bayii, Yetkili Skoda Servisinin kusurun onarılmış olduğunu veya herhangi bir kusur bulunmadığını beyan etmesinden itibaren iki ay sonra sona erer.

Satın alan kişinin satışa gerçekleştiren bayiye karşı haklarını, bu garanti etkilemez.Okunma Sayısı: 5694   |   Güncelleme Tarihi: 14.08.2012
Sayfayı YazdırGoogle maps için tıklayınız...
Honda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Skoda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Honda
Showroom

Turan Güneş Bulvarı
Nu: 73 Yıldız
Çankaya/ANKARA
Tel: 0 312 491 66 76
Faks: 0 312 491 66 80

 
Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Efe Otomotiv’e aittir.
Site Haritası | Efe Otomotiv. Her hakkı saklıdır. 2012 ©
 İş'e yarayan web siteleri