Rapid
  Rapid Spaceback
  Octavia
  Octavia RS
  Octavia Combi
  Octavia Combi RS
  Yeni Yeti
  Yeni Superb
Güvenlik

Ön Sürüş Asistanı
Bölge Asistanı, bir çarpışma tehlikesine karşı uyaran ve çarpışmanın kaçınılmaz olması durumunda sonuçları asgari düzeye indirgemek için frenleri devreye sokan bir emniyet sistemidir.​.​
 
Çoklu Çarpışma Freni Özellikli ESC
Elektronik Denge Kontrolü otomobil kaymaya başladığında sürücünün kritik durumlarla başa çıkmasına yardım eder. Fabia'da, ESC bir çoklu çarpışma freni içerir. Bu emniyet özelliği bir çarpışmadan sonra fren sistemini aktive ederek daha fazla hasarı önler.

 
Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi
Sürücü yorgunluk tespit sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkabilecek bir acil durum riskini azaltır. Sistem, sürücü davranışlarını izleyerek sürücünün yorgunluk düzeyini değerlendirir ve gerekli ise dinlenme ve seyahate ara verilmesi gereksinimi konusunda uyarır.​​
 
Hava yastıkları ve darbeden koruma

6 adede kadar hava yastığı

Hava yastıklarının ana amacı, emniyet kemerleri ile birlikte, yolcuların bedenlerini otomobilin herhangi bir ser​t kısmına çarpmaktan korumak, en azından böyle bir çarpmanın sonuçlarını en aza indirmektir.​​​
 
Hız Sınırlayıcı
Adından da anlaşıldığı gibi, bu özellik aracın maksimum hızını sınırlar. Sürücü 30 ila 210 km/h arasında bir üst hız sınırı ayarlayabilir ve yasal hız sınırını aşma endişesi olmadan sürebilir.

Ayarlanmış bir hızı muhafaza eden sabit hız kontrolünün aksine, Hız Sınırlayıcı önceden tanımlanmış hızın aşılmasına izin vermez. Diğer bir deyişle, bu özellik sadece aracın ayarlanmış hızdan daha hızlı gitmesini önler.

Güvenlik nedeniyle, bu özellik vites küçültme sırasında (gaz pedalına sonuna kadar basıldığında) geçici olarak devreden çıkar.​​
 
Emniyetli gövde tasarımı
Bütün çarpışma türlerinde yüksek kaliteli, sağlam bir gövde yapısı güvenlik için şarttır. Aracın ön ve arka kısımları bir çarpışma sırasında maksimum enerji emilimi sağlar. Özel motor ayakları motorun yolcu bölmesine girmesini engeller. Ağır darbe durumunda, motor yolcu bölmesinin altına kayarak hiçbir yolcuyu tehlikeye atmaz. Önden darbe durumunda direksiyon kolonunun tasarımı direksiyon simidinin sürücüye doğru hareketini sınırlar. Pedallar darbe durumunda kayacak şekilde konumlandırılmış, böylece sürücünün bacak yaralanması riski azaltılmıştır.
 
Diğer Emniyet Özellikleri
ŠKODA Fabia tavizsiz emniyetle ilgili her şeye sahiptir. Yukarıdaki emniyet sistemlerine ek olarak, aşağıdaki özellikler Fabia'da standart veya opsiyonel olarak mevcuttur:

• ABS acil frenleme durumunda veya kaygan zeminlerde fren yapıldığında tekerleklerin kilitlenmesini önler.
• Fren yardımcısı, fren basıncını artırarak panik frenleme yapılması gereken durumlarda sürücülere yardımcı olur. Bu, istenen fren mesafesinde önemli bir azalmaya yol açabilir.
• MSR sürücü düz bir zeminde yavaşladığında olabilecek çekiş tekerleklerinin kilitlenme hareketine karşı koyar.
• ASR kaygan zeminlerde tekerlekler patinaja düşmeksizin yumuşak bir şekilde harekete geçmeye ve hızlanmaya olanak sağlar.
• EDL hızlanırken veya yokuş çıkarken çekiş tekerleklerinden herhangi birisinin yol tutuşunda düşüş algıladığında çekiş dengesini sağlayabilmek için o tekerleğe düşük çekiş uygulayarak yardımcı olur.
• XDS+ sürücüye keskin virajlarda yardım ederek dinamik viraj alma sırasında aracın nötr davranmasını sağlar. Viraj alma sırasında çekişi ve sürüş dinamiklerini arttırmak için, elektronik kontrol sistemi kendinden kilitli bir diferansiyeli simüle eder. Bunun sonucunda, araç virajlara öncekine göre çok daha güvenli ve doğal şekilde girer.
• Lastik basınç kontrolü sürücüyü her zaman lastik basınçları hakkında bilgilendirir.
• Yokuş kalkış asistanısürücünün yokuşta güvenli şekilde kalkış yapmasına yardım eder. Sistem yüzde beş veya üzerindeki eğimlerde devreye girerek yokuşta el freni kullanmadan emniyetli şekilde kalkış yapılmasını sağlar. Sistem otomobilin geri kaymasını veya motorun stop etmesini önler.
 Okunma Sayısı: 3623   |   Güncelleme Tarihi: 13.08.2015
Sayfayı YazdırGoogle maps için tıklayınız...
Honda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Skoda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Honda
Showroom

Turan Güneş Bulvarı
Nu: 73 Yıldız
Çankaya/ANKARA
Tel: 0 312 491 66 76
Faks: 0 312 491 66 80

 
Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Efe Otomotiv’e aittir.
Site Haritası | Efe Otomotiv. Her hakkı saklıdır. 2012 ©
 İş'e yarayan web siteleri