Rapid
  Rapid Spaceback
  Octavia
  Octavia RS
  Octavia Combi
  Octavia Combi RS
  Yeni Yeti
  Yeni Superb
Tasarım

Vizyon ve Gerçeklik
Vizyon ve Gerçeklik Yeni bir aracın, çizim masasından yollara çıkışı birkaç yıl alan bir yolculuktur. Tasarımcılar ilk fikirlerini müşterilerin kullanışlılık, dinamizm, konfor ve güvenlik ile ilgili ihtiyaçlarına cevap veren nihai bir ürüne göre şekillendirmelidirler. Bir vizyonun nasıl ŠKODA Fabia'ya dönüştüğünü izleyin.
 
Ön Tasarım
Otomobilin önü, ızgaranın duru geometrik biçimi, kaputun eğimli ön ucundaki ŠKODA logosu ve farların kristalimsi tasarımı da dahil, yeni ŠKODA tasarım dilinin temel unsurlarını bünyesinde toplamaktadır. Burnun yol görüş açısına göre monte edilmiş gümüş logo, yatay çizgileri vurgulayan özgün bir genel tasarımın başlangıç noktasıdır.
 
Ön Far Tasarımı
Koyu altlıklı özgün ve geniş farlar ızgarayı sararak, ızgara ve far arasındaki entegrasyonu güçlendirmekte ve araç önündeki daha hafif alanlarla çekici bir kontrast oluşturmaktadır. Bu yüzeyler kenarları açıkça vurgulanmış duru çizgilerle özellikle ayrılarak otomobilin önden görünümünde ışık ve gölge etkileşimini etkilemektedir.​​​
 
Arka Tasarım
ŠKODA Fabia arkadan bakıldığında da güç ve özgüven yaymaktadır. Bagaj kapağı kenarının altındaki yüzeyler açık ve koyu gölgeler arasındaki kontrastı zenginleştiren ve optik bir derinlik veren özgün bir içe doğru (negatif) eğime sahiptir. Diğer tasarım unsurlarının zarif yapısı ve aracın arka görünümünün duru, yatay düzeni ile vurgulanan bir etkidir.
 
Arka Far Tasarımı
Tasarımcılar yine Çek cam yapım geleneğinden etkilendiklerinden, arka lambalar kendi vurgularını yaratmaktadır. C-biçimli arka lamba grubu hafifçe çıkıntı yapan ve kusursuz kristalimsi finisajı ile hayran bırakan sinyal ve geri vites lambalarını kapsayan aydınlatma öğelerini çerçevelemektedir. Arka lamba grubunun özgün C biçimi siyah bir çevre şeridi ile vurgulanmıştır.
 
Kokpit Tasarımı
Yeni ŠKODA Fabia'nın ön kumanda paneli, tasarımcıların, diğer şeyler arasında, merkez hava girişlerini daha yukarıya konumlandırıp ön göğüs panelinin üst kısmına daha belirgin konturlar kazandırmalarıyla elde edilen, dinamik bir görünüme sahiptir.
 
İç Mekan Tasarımı
Yeni iç mekan konsepti aslında yepyeni bir tasarımdır. İç mekan tasarımcıları yatay çizgilere önem vererek bu küçük otomobilin son derecede geniş ve özgüvenli görünmesini sağlamışlardır.
 Okunma Sayısı: 3203   |   Güncelleme Tarihi: 13.08.2015
Sayfayı YazdırGoogle maps için tıklayınız...
Honda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Skoda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Honda
Showroom

Turan Güneş Bulvarı
Nu: 73 Yıldız
Çankaya/ANKARA
Tel: 0 312 491 66 76
Faks: 0 312 491 66 80

 
Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Efe Otomotiv’e aittir.
Site Haritası | Efe Otomotiv. Her hakkı saklıdır. 2012 ©
 İş'e yarayan web siteleri