Civic Sedan
  Civic Hatchback
  CR-Z
  Accord

Güvenlik

 Güvenlik
 
 
Sürücüye sürekli destek olmak için mükemmel uyum içinde tamamen birlikte çalışan tüm güvenlik özellikleri.
 
Honda mühendisleri sizin ve yolcularınızın güvenliği için her şeyi düşündü.
 
İnsan odaklı güvenlik teknolojileri Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA), ABS, Acil durum fren desteği (Brake Assist), Lastik Basınç Uyarı Sistemi (DWS), yağmur sensörlü silecekler, arka görüş kamerası ve daha fazlası yeni Honda CR-V'de güvenliğinizi sağlayabilmek için bir araya geldi. CR-V'yle sürüş yaparken akıllı teknoloji sürekli iş başında, öyle ki kullanırken bile onların orada olduğunu hiç fark etmeyeceksiniz.
 
UYARLANABİLİR SABİT HIZ KONTROLÜ (ACC)*
 
 
ACC, öndeki araca göre hızınızı ayarlarken aynı mesafeyi sürekli olarak korumanızı sağlıyor. Dahası, sizinle öndeki araç arasındaki hızı ve mesafeyi seçmenize olanak tanıyor. Ön ızgaranın arkasındaki radar sistemi sürekli olarak öndeki araçla olan mesafeyi izler ve mesafe azaldıkça otomatik olarak gazı veya freni ayarlayarak mesafeyi kontrol eder. Öndeki araç mesafeyi tekrar artırırsa ACC sistemi hızınızı önceden belirlenmiş hıza geri getirir.
 
 
ŞERİT KORUMA DESTEK SİSTEMİ (LKAS)*
 
 
LKAS'da, yoldaki şerit işaretlerini sürekli olarak "algılayan" dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir kamera bulunuyor. LKAS, araç yolun dışına sürüklendiğinde sesli bir ikaz verir ve direksiyonu otomatik olarak düzelterek tekrar şeritte güvenli bir şekilde kalmanızı sağlar.
 
 
ÇARPIŞMA HAFİFLETME FREN SİSTEMİ (CMBS)*
 
 
CMBS, trafikte önünüzde seyreden bir araca çarpma riskini önlemek veya en aza indirmek için uygulanacak doğru fren miktarını otomatik ayarlayarak fren yapmanıza yardımcı oluyor. Ön ızgaranın arkasına yerleştirilmiş radar vericisi vasıtasıyla radar sistemi, yaklaşmakta olan bir önden çarpışmayı fark etmenizi sağlıyor. CMBS emniyet kemeriyle birlikte çalışarak sürücüye önlem alması için işitsel ve görsel ikazlar veriyor. Aynı zamanda araç hızını düşürmek için frenleri de devreye sokabiliyor.
 
Birinci Uyarı: Öndeki araca çarpma riski olduğunda veya iki araç arasındaki mesafe çok kısaysa bir uyarı sesi duyulur ve i-MID ekranında BRAKE yazısı görünür. Bu, çarpışmayı önlemek için sürücüyü uyarır.
 
İkinci Uyarı: İki araç arasındaki mesafe azalmaya devam ediyorsa, CMBS hafif fren uygular ve sürücü tarafındaki emniyet kemeri ön gergileri iki veya üç kere hafifçe çekilir. Bu noktada, ön gergileri sizi ve ön yolcuyu emniyetli bir şekilde yerinizde tutmak için emniyet kemerlerini yeterli bir kuvvetle çeker ve size çarpışmayı önlemek için önlem alma imkanı sunar.
 
Üçüncü Uyarı: Bu aşamada, çarpışma olma ihtimali vardır. CMBS sistemi acil fren yapmaya başlar ve hızı düşürmek için fren destek sistemini devreye sokar. Aynı zamanda, sürücü ve yolcu tarafındaki çarpışmanın etkisini azaltmak için emniyet kemerleri gerilir.
 
 
HAREKETE DUYARLI-EPS
 
 
Harekete Duyarlı Elektrikli Direksiyon (MA-EPS), doğrudan Araç Denge Yardımcısı ile birlikte çalışan yeni bir teknolojidir. Direksiyonun fazla çevrilmesi durumunda (genellikle karlı veya buzlu yollarda), direksiyonu kavisin içine doğru daha fazla kırmak için gereken gücü artırır ve direksiyonu ters yöne döndürmek için gereken gücü azaltır, aynı zamanda sadece dış tekerleklere fren uygular. Diğer bir deyişle, söz konusu durumlarda tam direksiyon hakimiyeti sağlayarak düzgün ve normal sürüş yapmanıza yardımcı olur.
 
 
ÖN KOLTUKLARDAKİ BOYUN İNCİNMESİNİ HAFİFLETME
 
 
Herhangi bir çarpışma durumunda koltuk sırtı yayları, koltuğun yolcunun alacağı darbeyi eşit şekilde emerek boyun incinmesinin şiddetini en aza indireceği şekilde tasarlanmış.
 
 
ACİL DURDURMA SİNYALİ
 
 
Acil Durdurma Sinyali, ani fren yapmanız gerektiğinde dörtlü flaşörleri hızla yakıp söndürerek sürücüleri uyarır ve arkadan çarpışma riskini azaltır.
 
 
YOKUŞTA KALKIŞ YARDIMCISI (HSA)
 
 
Yokuşta Kalkış Yardımcısı (HSA), aracı yokuş yukarı konumda kaldırırken geriye yuvarlanmasını önler. Bir eğim sensörü aracılığıyla fren basıncı kontrol edilir ve fren pedalını bıraktıktan sonra 1.5 saniye süreyle aracı sabit tutar.
 
 
ELEKTRONİK KONTROLLÜ 4WD SİSTEMİ
 
 
Akıllı Kontrol Sistemine sahip Gerçek zamanlı Dört tekerden Çekiş (AWD), yağmurda ve karda, ayrıca toprak yollarda ve kuru asfaltta CR-V'ye tamamen otomatik, mükemmel bir dört çekiş kabiliyeti kazandırır.
 
 
SRS HAVA YASTIKLARI
 
 
Maksimum koruma için, ön hava yastıklarında, darbenin şiddetine göre açılma zamanını ve kuvvetini ayarlayan iki-kademeli şişirme mekanizması bulunur. Yan perde hava yastıkları, yandan çarpışma durumunda sürücüye ve öndeki ve arkadaki yolculara koruma sağlarken, ön kafalıklar, 3-noktalı Acil Kilitleme Gergili (ELR) emniyet kemerleri ile birlikte çalışarak boyun incinmesini hafifletmek için hareket eder.
 
 
YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ**
 
 
Yokuş İniş Kontrolü (HDC), sürücünün fren pedalına basmasına gerek kalmadan bir düğmeye basılmasıyla düzgün ve kontrollü bir şekilde yokuş aşağı iniş sağlar. Sistem, iniş esnasında aracın hızını takip eder ve araç eğer sürücü gaz pedalına basmadan hızlanırsa, sistem CR-V'yi yavaşlatmak için otomatik olarak fren yapar.
 
 
AKTİF VİRAJ LAMBALARI (ACL)***
 
 
Seyir halindeyken özellikle karanlık veya zayıf aydınlatmalı yollarda, yoldaki değişiklikleri ne kadar erken fark ederseniz o kadar çabuk tepki verebilirsiniz. Aktif Viraj Lambası, sinyal verdiğiniz veya direksiyonu çevirdiğiniz andan itibaren virajı alırken yanar.
 
 
FAR KAPAMA ZAMANLAYICISI
 
 
'Eve geliş ışıkları' olarak bilinen bu sistem, motoru kapattıktan sonra farları maksimum 60 saniye süreyle açık tutmanızı sağlar ve CR-V'nizden ayrılırken yolunuzu aydınlatır.
 
 
RÖMORK DENGE YARDIMCISI (TSA)Okunma Sayısı: 5808   |   Güncelleme Tarihi: 06.12.2013
Sayfayı Yazdır
Google maps için tıklayınız...
Honda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 38 23
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Skoda
Plaza

İstanbul Yolu 3. Km
Çiftlik Kavşağı
Yenimahalle/ANKARA
Tel: 0 312 397 57 38
Faks: 0 312 397 38 34


Google maps için tıklayınız...
Honda
Showroom

Turan Güneş Bulvarı
Nu: 73 Yıldız
Çankaya/ANKARA
Tel: 0 312 491 66 76
Faks: 0 312 491 66 80

 
Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Efe Otomotiv’e aittir.
Site Haritası | Efe Otomotiv. Her hakkı saklıdır. 2012 ©
 İş'e yarayan web siteleri